Partidele isi vor putea cumpara sediile numai dupa reinscriere la tribunal
0Vanzarea sediilor din proprietatea statului catre partidele politice care le ocupa va fi posibila doar pentru formatiunile care se reinscriu dupa noua lege, a hotarat ieri Comisia Camerei Deputatilor
Vanzarea sediilor din proprietatea statului catre partidele politice care le ocupa va fi posibila doar pentru formatiunile care se reinscriu dupa noua lege, a hotarat ieri Comisia Camerei Deputatilor pentru administratie publica. Comisia a acceptat, ieri, cererea presedintelui Iliescu de reexaminare a Legii privind vanzarea sediilor partidelor politice, votand in favoarea tuturor modificarilor solicitate de institutia prezidentiala. In urma revizuirii, partidele care se reinscriu in conditiile noii legi - minimum 25.000 de membri - vor putea sa-si cumpere cate un sediu in fiecare unitate administrativ-teritoriala, la pret de inventar.























































