Ministrul Winkler ar da Executivul pentru PE
0Ministrul delegat pentru comerţ, Iuliu Winkler, şi-a anunţat ieri intenţia de a candida pentru un loc pe lista UDMR, pentru Legislativul european. "Am venit în faţa colegilor din UDMR Hunedoara
Ministrul delegat pentru comerţ, Iuliu Winkler, şi-a anunţat ieri intenţia de a candida pentru un loc pe lista UDMR, pentru Legislativul european. "Am venit în faţa colegilor din UDMR Hunedoara cu propunerea de a candida şi am primit sprijinul lor. Până în 15 ianuarie voi depune la Biroul Electoral Intern al UDMR un dosar care va cuprinde un program politic, un CV şi o declaraţie pe proprie răspundere că nu am colaborat cu fosta Securitate", a declarat Winkler. Depunerea candidaturii reprezintă pentru Winkler doar o primă etapă. El va trebui să treacă şi prin faţa celor 11 membri ai Biroului Operativ al Uniunii, abilitată cu audierea tuturor candidaţilor. (M.V.)























































