Liderul UDMR, consultat de Băsescu
0Preşedintele Traian Băsescu s-a consultat duminică, telefonic, şi cu liderul UDMR, Marko Bela, în legătură cu nominalizarea lui Leonard Orban la funcţia de comisar european din partea
Preşedintele Traian Băsescu s-a consultat duminică, telefonic, şi cu liderul UDMR, Marko Bela, în legătură cu nominalizarea lui Leonard Orban la funcţia de comisar european din partea României. "Trebuie să vă spun că am fost consultaţi şi noi. Şi duminică am discutat şi eu cu domnul preşedinte, m-a sunat pentru această propunere (de comisar european - n.r.) şi noi am fost de acord", a afirmat, ieri, Marko Bela. Pentru liderul Uniunii, ingerinţa şefului statului într-o problemă care privea mai mult Palatul Victoria e normală. "E şi firesc, partidele din coaliţie trebuie să fie consultate", a mai spus Marko Bela. Preşedintele UDMR a precizat că ştia că Leonard Orban























































