Iorgovan îi cere lui Băsescu să convoace de urgenţă CSAT

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Senatorul PSD Antonie Iorgovan i-a cerut, ieri, preşedintelui Traian Băsescu să convoace de urgenţă o şedinţă a CSAT, iar premierul Tăriceanu să convoace o şedinţă de guvern pentru a se

Senatorul PSD Antonie Iorgovan i-a cerut, ieri, preşedintelui Traian Băsescu să convoace de urgenţă o şedinţă a CSAT, iar premierul Tăriceanu să convoace o şedinţă de guvern pentru a se împiedica organizarea referendumului anunţat de către organizaţiile secuimii. Iorgovan i-a atras atenţia preşedintelui Băsescu că înalta trădare nu înseamnă doar acţiuni, ci şi inacţiuni. El a mai spus că organizaţiile civice ale secuilor, "intitulate tendenţios naţionale", se află în afara Constituţiei. Iorgovan a invocat în acest sens un articol al Constituţiei care stabileşte că partidele sau organizaţiile care prin scopurile sau acţiunile lor militează împotriva unităţii şi integrităţii României se află în afara Constituţiei. (A. Macoveiciuc)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite