Forumul Democrat German s-a aliat cu PSD
0Presedintii organizatiilor judetene din Sibiu ale PSD si Forumului Democrat al Germanilor din Romania (FDGR) au semnat, joi, un protocol de colaborare in plan politic si administrativ. In protocol, pe
Presedintii organizatiilor judetene din Sibiu ale PSD si Forumului Democrat al Germanilor din Romania (FDGR) au semnat, joi, un protocol de colaborare in plan politic si administrativ. In protocol, pe langa sustinerea reciproca in plan politic si administrativ, au fost inregistrate cererile FDGR de retrocedare a proprietatilor detinute inainte de 1948. Tot in protocol este stipulata alocarea, din bugetul pe anul 2003, a fondurilor necesare pentru realizarea canalizarii in cartierele Gusterita si Turnisor si pentru modernizarea Pietei Cibin din Sibiu, iar pentru municipiul Medias cumpararea sediului FDGR si acordarea de sprijin financiar pentru activitatea internatului Liceului "Hermann Oberth".























































