Băsescu critică legile siguranţei

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedintele Traian Băsescu a spus, luni seara, că pachetul de legi privind siguranţa naţională, în varianta adoptată de guvern, este "destul de prost" şi va trebui amendat "consistent".

Preşedintele Traian Băsescu a spus, luni seara, că pachetul de legi privind siguranţa naţională, în varianta adoptată de guvern, este "destul de prost" şi va trebui amendat "consistent". "Ele trebuie aduse în standardele unei legislaţii moderne şi, absolut de acord, proiectele iniţiale erau criticabile, trebuiau corectate, trebuia lucrat pe ele (...). Dar e greu de acceptat să ai legi mai proaste decât cele dinainte", a spus Băsescu. CSAT va fi convocat în perioada următoare pentru a dezbate aceste legi, a mai precizat şeful statului. (M.V.M.)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite