Valentin Mihăilă a înscris în primul meci oficial al Parmei din noul sezon

0
Mihăilă se impune şi la Parma, şi în naţionala României

Revenit de la Atalanta, Valentin Mihăilă a înscris în primul meci oficial al Parmei din noul sezon, în Cupa Italiei, împotriva celor de la Salernitana.

Titularizat de antrenorul Fabio Pecchia, mijlocaşul a stabilit scorul final în minutul 74, când a profitat de o eroare în apărarea adversă şi, rămas singur cu portarul, a făcut 2-0.

Aflat la primul joc după revenirea de la Atalanta, unde a fost împrumutat în a doua parte a sezonului precedent, fostul fotbalist al Universităţii Craiova a fost integralist.

Celălalt român din lotul italienilor, Dennis Man, a fost şi el trimis în primul 11 în partida de duminică seară, însă a fost înlocuit în minutul 58 cu Drissa Camara, scrie Prosport.

Cu cei doi tineri români în echipă, Parma încearcă revenirea în Serie A, după ce anul trecut a ratat acest obiectiv.