Rezultatele complete înregistrate în antepenultima etapă a preliminariilor Cupei Mondiale 2014. Olanda şi Italia au obţinut biletele pentru Rio

Rezultatele complete înregistrate în antepenultima etapă a preliminariilor Cupei Mondiale 2014. Olanda şi Italia au obţinut biletele pentru Rio

Frank Ribery a fost omul partidei Belarus-Franţa

Frank Ribery a adus o victorie uriaşă Franţei în economia grupei I, acolo unde "cocoşii galici" luptă de la egal la egal cu Spania pentru a obţine calificarea de pe primul la Campionatul Mondial. După disputarea meciurilor din această seară, Olanda şi Italia au obţinut matematic calificarea la Mondiale.

Ştiri pe aceeaşi temă

Grupa A

Macedonia – Scoţia 1-2 (Kostovski '84 / Anya '60, Maloney 89)
Ţara Galilor – Serbia  0-3 (Filip Djordjevic '8, Aleksandar Kolarov '39, Markovic '55)

Etapa următoare: Croaţia – Belgia; Ţara Galilor – Macedonia (11 octombrie)

Grupa B

Armenia – Danemarca 0-1 (Daniel Agger '73 - pen)
Malta – Bulgaria 1-2 (Herrera E. '77 / Radoslav Dimitrov '9, Emil Gargorov '59)
Italia – Cehia 2-1 (Chiellini '51, Balotelli '54 / Libor Kozak '19)

Etapa următoare: Armenia – Bulgaria, Danemarca – Italia, Malta - Cehia (11 octombrie)

Grupa C

Kazahstan – Suedia 0-1 (Ibrahimovic '1)
Insulele Feroe – Germania 0-3 (Per Mertesacker '23, Ozil '74, Muller '84)
Austria – Irlanda 1-0 (Alaba '84)

Etapa următoare: Insulele Feroe – Kazahstan, Germania – Irlanda, Suedia - Austria (11 octombrie)

GRUPA D

România - Turcia 0-2 (Burak Yilmaz '22, Mevlut Erdino '95)
Andorra - Olanda 0-2 (Van Persie '50, '54)
Ungaria - Estonia 5-1 (Taijo Teniste '11 - autogol, Tamas Hajnal '21, Daniel Bode '41, Nemeth '70, Dzsudzsak '85 / Kink T. '48)

Etapa următoare: Andorra – România, Olanda – Ungaria, Estonia – Turcia (11 octombrie)

Grupa E

Norvegia - Elveţia  0-2 (Fabian Schär '12 şi '51)
Cipru – Slovenia 0-2 (Milivoje Novakovic ' 12, Ilicić '80)
Islanda – Albania 2-1 (Birkir Bjarnason '14, Sigthorsson '47 / Valdet Rama '9)

Etapa următoare: Albania – Elveţia, Islanda – Cipru, Slovenia – Norvegia (11 octombrie)

Grupa F

Rusia – Israel 3-1 (Vasili Berezutski '50, Alexander Kokorin '52, Denis Glushakov '74/ Eran Zahavi '90)
Luxemburg – Irlanda de Nord 3-2 (Aurelien Joachim '45, Bensi '68, Jaenisch '88 / Martin Paterson '14, McAuley '82)

Etapa următoare: Azerbaijan – Irlanda de Nord, Luxemburg – Rusia, Portugalia – Israel (11 octombrie)

Grupa G

Lituania – Liechtenstein 2-0 (Matulevicius '27, Kijanskas '40)
Slovacia – Bosnia 1-2 (Marek Hamsik '42 / Bicakcić '70, Hajrović '78)
Grecia – Letonia 1-0 (Salpingidis '58)

Etapa următoare: Bosnia – Liechtenstein, Grecia – Slovacia, Lituania – Letonia (11 octombrie)

Grupa H

Ucraina – Anglia 0-0
San Marino – Polonia 1-5 (Alessandro Della Valle '22 / Piotr Zielinski '10, Jakub Blaszczykowski '23, Waldemar Sobota '34, Zielinsky '66, Mierzejewski '72)

Etapa următoare: Anglia – Muntenegru, Moldova – San Marino, Ucraina – Polonia (11 octombrie)

Grupa I

Georgia – Finlanda 0-1 (Roman Eremenko '74 - pen)
Belarus – Franţa 2-4 (Filipenko '32, Kalachev '58/ Ribery '47, 64, Nasri '70, Pogba '73)

Etapa următoare: Spania – Belarus (11 octombrie).

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările