Programul Seriei I a Ligii a II-a. Echipa lui Gică Hagi, Viitorul Constanţa, debutează cu Farul Constanţa

La sediul FRF s-a stabilit azi programul campionatului Ligii a II-a, ediţia 2010-2011. Poli Iaşi şi Ceahlăul, retrogrdate din Liga I, au fost repartizate în Seria I.

Ştiri pe aceeaşi temă

Echipa patronată de GHeorghe Hagi, Viitorul Constanţa, va juca în prima etapă , pe teren propriu, în compania Farului Constanţa, grupare unde a început fotbalul fostul căpitan al echipei naţionale.

Programul partidelor din Seria I este următorul:

Etapa I - 21 august


Politehnica Iaşi – Astra II

CF Brăila – Săgeata Năvodari

Dunărea Galaţi – Gloria Buzău

Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna

CS Otopeni – Steaua II

Ceahlăul Piatra Neamţ – Delta Tulcea

FC Botoşani – FC Snagov

Viitorul Constanţa – Farul Constanţa

Etapa a II-a - 28 august

Săgeata Năvodari – Politehnica Iaşi

Gloria Buzău – CF Brăila

Concordia Chiajna – Dunărea Galaţi

Steaua II – Juventus Bucureşti

Delta Tulcea – CS Otopeni

FC Snagov – Ceahlăul Piatra Neamţ

Farul Constanţa – FC Botoşani

Astra II – Viitorul Constanţa

Etapa a III-a - 4 septembrie


Săgeata Năvodari – Astra II

Politehnica Iaşi – Gloria Buzău

CF Brăila – Concordia Chiajna

Dunărea Galaţi – Steaua II

Juventus Bucureşti – Delta Tulcea

CS Otopeni – FC Snagov

Ceahlăul Piatra Neamţ – Farul Constanţa

FC Botoşani – Viitorul Constanţa

Etapa a IV-a - 11 septembrie


Gloria Buzău – Săgeata Năvodari

Concordia Chiajna – Politehnica Iaşi

Steaua II – CF Brăila

Delta Tulcea – Dunărea Galaţi

FC Snagov – Juventus Bucureşti

Farul Constanţa – CS Otopeni

Viitorul Constanţa – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra II – FC Botoşani

Etapa a V-a - 18 septembrie


Gloria Buzău – Astra II

Săgeata Năvodari – Concordia Chiajna

Politehnica Iaşi – Steaua II

CF Brăila – Delta Tulcea

Dunărea Galaţi – FC Snagov

Juventus Bucureşti – Farul Constanţa

CS Otopeni – Viitorul Constanţa

Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani

Etapa a VI-a - 25 septembrie

Concordia Chiajna - Gloria Buzău

Steaua II – Săgeata Năvodari

Delta Tulcea – Politehnica Iaşi

FC Snagov – CF Brăila

Farul Constanţa – Dunărea Galaţi

Viitorul Constanţa – Juventus Bucureşti

FC Botoşani – CS Otopeni

Astra II – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VII-a - 2 octombrie

Concordia Chiajna – Astra II

Gloria Buzău – Steaua II

Săgeata Năvodari – Delta Tulcea

Politehnica Iaşi – FC Snagov

CF Brăila – Farul Constanţa

Dunărea Galaţi – Viitorul Constanţa

Juventus Bucureşti – FC Botoşani

CS Otopeni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a - 9 octombrie

Steaua II – Concordia Chiajna

Delta Tulcea – Gloria Buzău

FC Snagov – Săgeata Năvodari

Farul Constanţa – Politehnica Iaşi

Viitorul Constanţa – CF Brăila

FC Botoşani – Dunărea Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Juventus Bucureşti

Astra II – CS Otopeni

Etapa a IX-a - 16 octombrie

Astra II – Steaua II

Concordia Chiajna – Delta Tulcea

Gloria Buzău – FC Snagov

Săgeata Năvodari – Farul Constanţa

Politehnica Iaşi – Viitorul Constanţa

CF Brăila – FC Botoşani

Dunărea Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ

Juventus Bucureşti – CS Otopeni

Etapa a X-a - 23 octombrie

Delta Tulcea – Steaua II

FC Snagov – Concordia Chiajna

Farul Constanţa – Gloria Buzău

Viitorul Constanţa – Săgeata Năvodari

FC Botoşani – Politehnica Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ – CF Brăila

CS Otopeni – Dunărea Galaţi

Juventus Bucureşti – Astra II

Etapa a XI-a - 30 octombrie

Astra II – Delta Tulcea

Steaua II – FC Snagov

Concordia Chiajna – Farul Constanţa

Gloria Buzău – Viitorul Constanţa

Săgeata Năvodari – FC Botoşani

Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ

CF Brăila – CS Otopeni

Dunărea Galaţi – Juventus Bucureşti

Etapa a XII-a - 6 noiembrie

FC Snagov – Delta Tulcea

Farul Constanţa – Steaua II

Viitorul Constanţa – Concordia Chiajna

FC Botoşani – Gloria Buzău

Ceahlăul Piatra Neamţ – Săgeata Năvodari

CS Otopeni - Politehnica Iaşi

Juventus Bucureşti – CF Brăila

Dunărea Galaţi – Astra II

Etapa a XIII-a - 13 noiembrie


Astra II – FC Snagov

Delta Tulcea – Farul Constanţa

Steaua II – Viitorul Constanţa

Concordia Chiajna – FC Botoşani

Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ

Săgeata Năvodari – CS Otopeni

Politehnica Iaşi – Juventus Bucureşti

CF Brăila – Dunărea Galaţi

Etapa a XIV-a - 20 noiembrie

Farul Constanţa – FC Snagov

Viitorul Constanţa – Delta Tulcea

FC Botoşani – Steaua II

Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna

CS Otopeni – Gloria Buzău

Juventus Bucureşti – Săgeata Năvodari

Dunărea Galaţi – Politehnica Iaşi

CF Brăila – Astra II

Etapa a XV-a - 27 noiembrie

Astra II – Farul Constanţa

FC Snagov – Viitorul Constanţa

Delta Tulcea – FC Botoşani

Steaua II – Ceahlăul Piatra Neamţ

Concordia Chiajna – CS Otopeni

Gloria Buzău – Juventus Bucureşti

Săgeata Năvodari – Dunărea Galaţi

Politehnica Iaşi - CF Brăila

Începând cu ediţia 2010-2011, echipa ACS Săgeata Stejaru va purta numele de AFC Săgeata Năvodari, iar FC Dunărea Giurgiu numele de Astra II Ploieşti.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările