Euro 2020 începe: Componenţa grupelor, programul complet într-un supliment de excepţie, distribuit cu „Weekend Adevărul“

Euro 2020 începe: Componenţa grupelor, programul complet într-un supliment de excepţie, distribuit cu „Weekend Adevărul“

Pe „Olimpico“ din Roma, Italia şi Turcia se vor înfrunta, diseară (ora 22.00, Pro TV), în partida de deschidere. Va fi primul din cele 51 de meciuri care se vor desfăşura, în perioada 11 iunie - 11 iulie.

Cu ocazia turneului final, „Adevărul“ a realizat un supliment dedicat acestui eveniment din care Bucureştiul va găzdui patru partide.
 
Suplimentul Euro 2020 are 12 pagini, cu loturile celor 24 de naţionale participante, cu programul complet al meciurilor, plus un interviu de excepţie cu fostul internaţional, Gabi Balint, realizat de jurnalista Ana-Maria Şchiopu. 
 
Mai jos, aveţi programul complet al Euro 2020, dar şi câteva pagini din suplimentul pe care îl veţi primi, gratuit, împreună cu „Weekend Adevărul“, disponibil de astăzi la chioşcurile de ziare.
 
Click pe imagine pentru a o vizualiza la rezoluţie mare
 
Vineri 11 iunie
 
Grupa A: Turcia vs Italia (22:00, Roma)
 
Sâmbătă, 12 iunie
 
Grupa A: Ţara Galilor vs Elveţia (16:00, Baku)
Grupa B: Danemarca vs Finlanda (19:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia vs Rusia (22:00, Sankt Petersburg)
 
Duminică 13 iunie
 
Grupa D: Anglia vs Croaţia (16:00, Londra)
Grupa C: Austria vs Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti)
Grupa C: Olanda vs Ucraina (22:00, Amsterdam)
 
Luni, 14 iunie
 
Grupa D: Scoţia vs Cehia (16:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia vs Slovacia (19:00, Sankt Petersburg)
Grupa E: Spania vs Suedia (22:00, Sevilla)
 
Marţi 15 iunie
 
Grupa F: Ungaria vs Portugalia (19:00, Budapesta)
Grupa F: Franţa vs Germania (22:00, München)
 
Miercuri 16 iunie
 
Grupa B: Finlanda vs Rusia (16:00, Sankt Petersburg)
Grupa A: Turcia vs Ţara Galilor (19:00, Baku)
Grupa A: Italia vs Elveţia (22:00, Roma)
 
Joi 17 iunie
 
Grupa C: Ucraina vs Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti)
Grupa B: Danemarca vs Belgia (19:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda vs Austria (22:00, Amsterdam)
 
Vineri 18 iunie
 
Grupa E: Suedia vs Slovacia (16:00, Sankt Petersburg)
Grupa D: Croaţia vs Cehia (19:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia vs Scoţia (22:00, Londra)
 
Sâmbătă, 19 iunie
 
Grupa F: Ungaria vs Franţa (ora 16:00, Budapesta)
Grupa F: Portugalia vs Germania (19:00, München)
Grupa E: Spania vs Polonia (22:00, Sevilla)
 
Duminică 20 iunie
 
Grupa A: Italia vs Ţara Galilor (19:00, Roma)
Grupa A: Elveţia vs Turcia (19:00, Baku)
 
Luni, 21 iunie
 
Grupa C: Macedonia de Nord vs Olanda (19:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina vs Austria (19:00, Bucureşti)
Grupa B: Rusia vs Danemarca (22:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda vs Belgia (ora 22:00, Sankt Petersburg)
 
Marţi 22 iunie
 
Grupa D: Cehia vs Anglia (22:00, Londra)
Grupa D: Croaţia vs Scoţia (22:00, Glasgow)
 
Miercuri, 23 iunie
 
Grupa E: Slovacia vs Spania (19:00, Sevilla)
Grupa E: Suedia vs Polonia (19:00, Sankt Petersburg)
Grupa F: Germania vs Ungaria (22:00, München)
Grupa F: Portugalia - Franţa (22:00, Budapesta)
 
Click pe imagine pentru a o vizualiza la rezoluţie mai mare
 
Optimile de finală:
 
Sâmbătă, 26 iunie
 
1: 2A vs 2B (19:00, Amsterdam)
2: 1A vs 2C (22:00, Londra)
 
Duminică 27 iunie
 
3: 1C vs 3D / E / F (19:00, Budapesta)
4: 1B vs 3A / D / E / F (22:00, Sevilla)
 
Luni 28 iunie
 
5: 2D vs 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F vs 3A / B / C (22:00, Bucureşti)
 
Marţi, 29 iunie
 
7: 1D vs 2F (19:00, Londra)
8: 1E vs 3A / B / C / D (22:00, Glasgow)
 
 
Sferturi de finală:
 
Vineri, 2 iulie
 
Sfert1: Câştigătoarea optimii 6 vs Câştigătoarea optimii 5 (19:00, St Petersburg)
Sfert2: Câştigătoarea optimii 4 vs Câştigătoarea optimii 2 (22:00, München)
 
Sâmbătă, 3 iulie
 
Sfert3: Câştigătoarea optimii 3 vs Câştigătoarea optimii 1 (19:00, Baku)
Sfert4: Câştigătoarea optimii 8 vs Câştigătoarea optimii 7 (22:00, Roma)
 
Semifinale:
 
Marţi, 6 iulie
 
Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 2 vs Câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)
 
Miercuri, 7 iulie
 
Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 vs Câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)
 
 
Finala:
 
Duminică, 11 iulie
 
Câştigătoarea semifinalei 1 vs Câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)
 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările