Interviurile FNT: Invitaţi de seamă la Adevărul Live, în perioada 15-30 octombrie. Programul emisiunilor  VIDEO

Interviurile FNT: Invitaţi de seamă la Adevărul Live, în perioada 15-30 octombrie. Programul emisiunilor  VIDEO

Adevărul prezintă FNT

Festivalul Naţional de Teatru şi ADEVĂRUL continuă, pentru al cincilea an consecutiv, seria interviurilor FNT de la Adevărul Live.Astfel, în perioada 15 – 30 octombrie, invitaţi de marcă ai celei de-a 28-a ediţii a Festivalului (actori, regizori, scenografi, teoreticieni ai teatrului contemporan) vor putea fi urmăriţi în interviuri deschise, programate de luni până vineri, între orele 12.00 –15.00.

De luni până joi, timp de două săptămâni, începând din 15 octombrie, de la ora 13.00,  sunt aşteptate, în studioul Adevărul Live, nume sonore - actori, regizori, critici de teatru - care vor vorbi despre spectacolele din cadrul Festivalului Naţional de Teatru (FNT), desfăşurat în perioada 19-29 octombrie. Ion Caramitru, Marcel Iureş, George Mihăiţă,  George Banu, Margareta Pâslaru, Alexandru Darie, Florin Piersic Jr., Radu Afrim, Felix Alexa,  Marius Manole, Ana Ularu, Mihai Călin, Vlad Massaci, Radu Alexandru Nica, Mihai Călin, Andreea şi Andrei Grosu, Marina Constantinescu se numără printre numele sonore din lumea Thaliei care vor fi invitate în studioul Adevărul Live, în perioada 15-30 octombrie. 

Vineri, pe 19 şi, respectiv, 26 octombrie, vor fi două tronsoane orare dedicate FNT 2018 la Adevărul Live.

Iată care este programul artiştilor care vor fi prezenţi în studioul Adevărul Live. pentru a vorbi despre participarea în FNT, despre teatru, sau pur şi simplu despre viaţă.

15 oct. ora 12.00  RADU AFRIM
ora 13.00  MAIA MORGENSTERN
        VLAD MASSACI

16 oct. ora 13.00 ALEXANDRU MÂZGĂREANU
   CĂTĂLINA BĂLĂLĂU
                                  
17 oct  ora 13.00 ALEXANDRU DARIE            
   MARIUS MANOLE 

18 oct. ora 13.00 ANDREEA şi ANDREI GROSU
   ANDU DUMITRESCU
   RADU ALEXANDRU-NICA

19 oct. ora 14.00 FELIX ALEXA
   MIHAI CĂLIN
             ora 15.00 ION CARAMITRU

22 oct.ora 13.00 ANA ULARU
   GEORGE BANU

23 oct. ora 13.00 LIVIU PINTILEASA
   SILVIU DEBU
   DAN RĂDULESCU

24 oct.ora 13.00 CATINCA DRĂGĂNESCU
   ZOLTAN BALASZ

25 oct. ora 13.00 ERIC-EMMANUEL SCHMITT

26 oct. ora 13.00 FLORIN PIERSIC jr.
   MARCEL IUREŞ
ora 14.00 GEORGE MIHĂIŢĂ

29 oct. ora 13.00 MARGARETA PÂSLARU
   AURA CORBEANU

30 oct. ora 13.00 MARINA CONSTANTINESCU       
 

 

citeste totul despre: