VIDEO Chiajna lui Şumudică a fost călcată în picioare de FC Braşov: 4-1 pentru "stegari"

0
Marius Şumudică a strâns doar 4 puncte în 7 etape şi riscă demiterea

Echipa FC Braşov a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formaţia Concordia Chiajna, în primul meci din etapa a VII-a a Ligii I, în care mijlocaşul oaspeţilor Adrian Cristea a ratat o lovitură de pedeapsă.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Constantinescu '15, '48, Grigorie '33 din penalti şi Leko '53, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Boldrin, în minutul 86.

1-0: Constantinescu a fost lansat în adâncime, l-a driblat pe portarul Râmniceanu şi a înscris în poarta goală.

2-0: Grigorie a transformat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Comănescu pentru un fault în careu comis de Maftei asupra lui Enceanu.

3-0: Constantinescu a scăpat spre poarta oaspeţilor şi l-a învins pe Râmniceanu cu un lob de la 12 metri.

4-0: Serginho a executat un corner din partea stângă şi Leko a înscris cu lovitură de cap din 7 metri.

4-1: Boldrin a înscris cu un şut din 5 metri, după o bâlbâială a defensivei braşovene.

În minutul 90+2, Adrian Cristea, aflat la primul meci pentru Concordia, a ratat un penalti acordat pentru un fault comis de Constantinescu asupra lui Dina.

FC Braşov: Iacob - Vagner (L. Ganea '50), Machado, Leko, Serginho - Enceanu (Buga '76), Bruno Madeira, Aganovici, Ciocâlteu (Ţâră '71) - Grigorie - Constantinescu. Antrenor: Adrian Szabo.

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Maftei, Dulgherov, Martins, Bucurică - Lovin, Boldrin - Băjenaru (Pena '46), Purece (Florea '54), Stan (Ad. Cristea '73) - Dina. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Serginho '76, Aganovici '86, Constantinescu '90 / Maftei '33, Lovin '35, Boldrin '42.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Ovidiu Artene, Marius Badea (asistenţi) - Florin Andrei (rezervă).