Zalău: Piaţa agro-alimentară s-a mutat

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Astăzi ar fi trebuit ca piaţa agroalimentară din centrul oraşului să se mute din locul în care a funcţionat timp de ani de zile. Noua locaţie este peste drum de prima, în zona Văii Zalăului, în spatele Inspectoratului Şcolar Judeţean.

În acest scop, toate mesele şi tarabele au fost mutate, vechea piaţă fiind complet golită. Însă comercianţii nu şi-au instalat mărfurile în cea nouă, deoarece, după cum spune unul dintre ei, nu a fost instalată electricitatea. „Nu se va deschide astăzi piaţa, deoarece nu a fost instalat curentul, iar cei care folosesc case de marcat şi cântare electronice au nevoie de electricitate”, precizează femeia.
Primarul Radu Căpîlnaşiu spune că această mutare este provizorie, până când va fi construită o hală agro-alimentară în vechea locaţie, unde comercianţii se vor putea reloca atunci când va fi gata. „Ofertele pentru executarea lucrărilor sunt deja în evaluare”, spune primarul.


Zalău

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite