FOTO Wazary Dojo Bârlad a trimumfat la Cupa Danubius Brăila: 11 medalii pentru sportivii bârlădeni, locul III pe cluburi
0
Clubul sportiv Wazary Dojo Bârlad a participat la cea de-a treia ediţie a concursului “Cupa Danubius Brăila la BJJ (Brasilian Jiu Jitsu)” cu un lot format din 11 copii
Competiţia a avut loc pe 1 martie şi s-au înscris aproximativ 150 de copii de toate vârstele legitimaţi la peste 20 de cluburi din oraşele: Galaţi, Constanşa, Mangalia, Bucureşti, Craiova, Bistriţa, Braşov, Bârlad, tecuci, Ploieşti dar şi din Republica Moldova. În urma prestaţiei copiilor bârlădeni, clubul Wazary Dojo a ocupat locul trei pe cluburi cu trei medalii de aur, cinci de argint şi trei de bronz.
Medalii de aur: Teodor Chiper , Rareş Pruteanu , Robert Carp
Medalii de argint: Octavian Glod, Vlad Postolache, Alexandru Albu, Ştefania Teletin, Angelica Codreanu .
Medalii de bronz: Ana-Maria Mazilu, Ştefan Popa, Daria Paraschiv.
“Se vede dezvoltarea stilului de Brasilian Jiu Jitsu în România de la etapă la etapă prin nivelul ridicat la care se desfăşoară meciurile. Pentru noi este un rezultat senzaţional de a ocupa o poziţie pe podiumul de premiere şi de asemenea este un bun prilej de a ne verifica nivelul de pregătire pentru participarea la Campionatul Naţional de Kempo de anul acesta. Trebuie să felicit pe domnii Daniel Cernat si Florin Cernat, conducatorii clubului Daos Brăila pentru deosebita organizare a acestui concurs, felicitari copiilor pentru dârzenia cu care au reprezentat clubul Wazary Dojo şi doresc să adresez deosebite mulţumiri părinţilor pentru deosebitul sprijin acordat”, a precizat sensei Alex Lucian Rotaru, preşedinte şi antrenor al Wazary Dojo Bârlad.
Citeşte şi:







