FOTO Tragedie în judeţul Vaslui: un bărbat şi cei doi fii ai săi au murit după ce televizorul din cameră a luat foc
0Un bărbat de 48 ani din localitatea vasluiană Bouşori şi cei doi fii ai săi, de 16 şi 20 ani au fost găsiţi decedaţi în această noapte în propria locuinţă.
Tragedia a fost descoperită în jurul orei 3.30 dimineaţa, de un tânăr sosit din Germania, prieten cu unul dintre cei doi fii, care a vrut să le facă o vizită surpriză. La faţa locului se află la această ore poliţişti de investigaţii criminale, care cercetează împrejurările în care s-a produs nenorocirea.
Din primele date, moartea celor trei persoane a survenit în urma unui incendiu produs la televizorul din încăperea în care dormeau. Cel mai probabil, spun anchetatorii, s-a produs un scurt circuit, iar televizorul a ars mocnit.
Tânărul de 20 ani a fost găsit carbonizat pe podea, iar tatăl împreună cu fiul de 16 ani pe pat. Cel mai probabil, decesul acestora a survenit in urma inotxicării cu fum. Cauzele exacte ale decesului, vor fi stabilite în urma efectuării necropsiei.