Timişoara: Poliţist înjunghiat în trafic cu o cheie pentru motocicletă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un timişorean de 30 de ani a înjunghiat un poliţist în civil, după ce acesta l-a provocat la bătaie şi i-a dat câţiva pumni.

Întreg scandalul a pornit de la o neacordare de prioritate în zona unde lina tramvaiului 4 se desparte de linia tramvaiului 5. De acolo, cei doi, ambii aflaţi la volan, s-au tachinat, şi-au arătat semne obscene şi s-au înjurat, până ce au ajuns la semaforul de la Gara de Nord. Aici, cele două maşini au oprit în paralel şi poliţistul a coborât şi l-a provocat la bătaie pe timişoreanul care se afla în maşină cu soţia şi copilul.

Conform spuselor bărbatului, imediat ce acesta a coborât din maşină, poliţistul l-a apucat de cap şi l-a lovit de câteva ori cu pumnul şi picioarele în burtă. Ca să se apere, tânărul de 30 de ani a înfipt o cheie de motocicletă în piciorul poliţistului.

Poliţistul a fost transportat de urgenţă la spital pentru a primi îngrijiri medicale, iar timişoreanul care a înfipt în el cuţitul este audiat la Secţia 4 de poliţie. Timişoreanul spune că a fost ameninţat de poliţiştii de acolo pentru că persoana înjunghiată este coleg de-al lor. Omul speră că se va face dreptate în cazul lui.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite