Membrii unei reţele de spărgători de poşte şi magazine au fost arestaţi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Hoţii au furat din oficiile poştale 16.000 de lei
Hoţii au furat din oficiile poştale 16.000 de lei

Patru tineri cu vârste cuprinse între 17 şi 34 de ani au fost reţinuţi de poliţişti după ce înarmaţi cu mănuşi, staţii de emisie recepţie şi leviere au dat lovitură după lovitură la oficiile poştale din Variaş şi Gottlob. Doi dintre spărgători au fost arestaţi azi-dimineaţă de judecători, iar doi au primit interdicţie de a părăsi comuna Lovrin.

Vineri dimineaţa, în jurul orei 04.00, o patrulă mixtă formată dintr-un poliţist, un jandarm şi un poliţist de frontieră i-au găsit pe trei tineri într-o maşină cu numere străine, iar la un control au găsit asupra lor mai multe staţii, mănuşi, leviere şi şurubenliţe. După identificare poliţiştii au aflat că e vorba de un tânăr de 23 de ani din Gottlob, un puşti de 17 ani din Câmpeni, judeţul Alba şi un bărbat de 34 de ani din Lovrin.

În urma verificărilor poliţiştii au aflat că cei trei tineri, ajutaţi de un altul de 27 de ani au spart în luna ianuarie poştele din Variaş şi Gottlob de unde au furat casele de bani din fier. Sumele furate de spărgătorii de poşte se ridică la aproximativ 16.000 de lei. „Prejudiciul a fost recuperat în proporţie de 75 %”, a spus ppurtătorul de cuvânt al Poliţiei Timiş, Emil Andrei.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite