FCM Târgu-Mureș a învins Avântul Reghin într-un meci amical

0
FCM-ul a câștigat amicalul cu Avântul Reghin

FC Municipal a învins cu scorul de 2-1 pe Avântul Reghin, într-o nouă partidă amicală, disputată aseară de fotbaliștii mureșeni pe terenul 2 din complexul Weekend.

Golurile echipei oranj-albastre au fost înscrise de Ungur în minutul 36 şi de Şaim în minutul 59, ambele adevărate euro-goluri, cu şuturi de la mare distanţă. Meciul a fost un test util pentru tehnicianul echipei târgumureșene, Alexandru Pelici, care a putut, astfel, să îi vadă la lucru pe jucătorii cu care va încerca să atace promovarea în prima ligă în sezonul cometițional 2012-2013.