VIDEO Focul de artificii a avut loc pentru prima dată pe insuliţa de pe lacul de acumulare din Parcul Central

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pentru prima dată, focul de artificii a avut loc în municipiul Târgu Jiu pe insuliţa de pe lacul de acumulare de pe Jiu, de lângă Parcul Central.

Cu toate că focul de artificii nu a mai avut loc în zona centrală, numeroşi târgujieni au mers pe digul lacului de acumulare pentru a admira focul de artificii. Spectacolul de lumini a durat mult mai puţin faţă de cât promiseseră autorităţile. În jur de patru minute a durat spectacolul de lumini, cu toate că reprezentanţii Primăriei Târgu Jiu au susţinut că se va desfăşura pe o durată de zece minute. 

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Gorj nu a mai autorizat desfăşurarea focului de artificii în zona centrală, pentru că nu respecta normele actuale, respectiv să fie la cel puţin 100 de metri de locuinţe. 

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite