Cătălin Anghel, antrenorul echipei Viitorul Constanţa: „Pandurii nu era o echipă care nu putea fi eliminată“

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul echipei Viitorul Constanţa, Cătălin Anghel, a declarat că Pandurii putea să fie învinsă.

Îmi pare rău că am ieşit din Cupa României. Am păcătuit foarte mult la fazele fixe şi e greu de digerat după meci trei goluri din trei faze fixe. Avem jucători cu puţină experienţă, de 19 şi 20 de ani, dar asta nu înseamnă că nu trebuie să avem responsabilitate în fazele fixe. Din păcate,de ce ne-am temut, deşi pregătisem fazele fixe, a dus la eliminarea noastră. În seara asta, Pandurii nu era o echipă care nu putea fi eliminată şi cred că putea fi bătută“, a spus Cătălin Anghel.

Ionuţ Badea, tehnicianul echipei Pandurii, a spus jucătorii săi au ratat în exces: „E un rezultat firesc. Jucătorii au arăta o mare dorinţă a de a juca şi a învinge. E un rezultat normal pentru noi. Pe parcursul unui joc sunt foarte multe psihologice care trebuie gestionate bine şi e adevarăt că până să ne desprindem am avut cinci-şase ocazii clare. Nu am reuşit să marcăm. Golul a venit oarecum în urma unor momente bune de joc ale noastre. Este firesc să spui că nu echipa nu a funcţionat eficient pentru că sunt jucători care nu au mai jucat poate de cinci luni de zile un meci oficial. Mă bucur să văd că au răspuns bine“.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite