Volei. CSM Târgovişte a pierdut confruntarea cu Dinamo

0

În ultimul meci al etapei a 8-a, Dinamo a învins-o pe CSM Târgovişte, cu 3-1. Voleibalistele din Ştefan cel Mare au dominat startul disputei cu vicecampioana - primul set le-a revenit la 18.

Chiar dacă s-au văzut repede egalate, sportivele antrenate de Branko Gajic au fost de neoprit în setul trei şi s-au impus fără drept de apel, cu 25-14. CSM Târgovişte a avut şansa de a trimite confruntarea în decisiv, dar Olivera Medic a impresionat la fileu.

Oaspetele au cedat surprinzător, 1-3, şi au ratat şansa de ţine aproape de liderul Alba Blaj.