CSM Târgovişte, „lovită” în moalele capului de Satu Mare

0
Returul se va juca la Satu Mare pe 6 martie. FOTO: valahiamedia.ro

CSM Târgovişte a suferit o înfrângere dureroasă, pe teren propriu, după ce a pierdut în faţa rivalei din Satu Mare, scor 36-82, în sferturile Cupei României.

CSM Târgovişte şi CSM Satu Mare au jucat miercuri manşa tur din sferturile Cupei României la baschet feminin. Un meci fără istoric, dominat categoric de clubul sătmărean.

CSM Târgovişte a condus o singură dată, scor 2-0, chiar în primul minut al jocului. Dar CSM Satu Mare a egalat rapid şi a început cursa de distanţare pe tabelă. CSM Târgovişte – CSM Satu Mare s-a încheiat 36-82, pe sferturi: 10-20, 16-23, 7-20, 3-19.

Au jucat:

CSM Târgovişte: Kilin – 11p, Stoenescu – 9p, Poole – 4p, Vaida – 4p, Coker – 4p, Neagu – 2p, Toma – 2p, Popescu, Chivu, Ghiţă, Tănase, Vati. Antrenor: C. Tănase.

CSM Satu Mare: Denson – 16p (12 recuperări), Mandache – 14p, Lloyd – 11p, Baltic – 10p, Olah – 9p, Amukamara – 8p, Kadar – 5p, Lazăr – 5p, Huţanu – 2p, Tavic – 2p, Uiuiu, Pop. Antrenor: Maikel Lopez.

Returul se va juca la Satu Mare pe 6 martie.