Polițistul sibian Lucian Gancea a fost omagiat de Ziua Poliției, la Sibiu

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Tatal politistului a primit drapelul de la ministrul Gabriel Berca
Tatal politistului a primit drapelul de la ministrul Gabriel Berca

Lucian Gancea, agentul de la poliția Rutieră Sibiu mort anul trecut într-un accident cumplit de circulație, a fost omagiat vineri în Piața Mare din Sibiu, la manifestările dedicate Zilei Poliției Române.

În memoria lui Lucian Gancea a fost ținut un moment de reculegere, după care tatăl polițistului a primit de la ministrul Administrației și Internelor, Gabriel Berca, steagul României, iar de la chestorul Liviu Popa, șeful Poliției Române, un hrisov.

Tot vineri, au fost premiați la Sibiu polițiștii care și-au pus viața în pericol anul trecut, în timp ce se aflau în misiuni.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTE AMĂNUNTE

Deosebit de emoționant a fost momentul premierii agentul şef adjunct Georgian Cristian Dobrilă, din cadrul Serviciului Poliţiei Rutiere Brăila, care a fost grav rănit în misiune anul trecut, în apropiere de Constanţa, în timp ce urmărea cu motocicleta bolidul în care se aflau Natalia Mateuţ şi fiul miliardarului Ţânţaş. Agentul a venit la ceremonie în scaun cu rotile.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTE AMĂNUNTE


Sibiu

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite