Doi judoka de la CSM Satu Mare s-au clasat pe locurile V şi VII la Cupa Europei din Germania

0
Sportivii de la CSM Satu Mare au făcut deplasarea împreună cu echipa naţională a României

În perioada 11-13 iulie, oraşul Sindelfingen din Germania a fost gazda Cupei Europei la judo. La această competiţie doi dintre judoka de la CSM Satu Mare s-au clasat pe locurile V şi VII.

Astfel, Eduard Nicolaescu (categoria 73 kg) a pierdut lupta pentru medalia de bronz clasându-se în final pe locul V, iar Cristian Bodârlău (categoria 81 kg) a cucerit locul VII.

Sportivii de la CSM Satu Mare au făcut deplasarea împreună cu echipa naţională a României care dintr-un total de 32 de ţări la sfârşitul competiţiei s-a clasat pe locul VII.

Vă recomandăm şi

FOTO Rezultate bune pentru CS Bronx la Eurozona de judo

Cupa Europei la Judo are loc la Deva. Peste 350 de judoka sub 21 de ani s-au înscris în competiţie