Râmnicu Vâlcea: CSM a făcut instrucţie cu FC Argeş, scor 3-0

0

Formaţia antrenată de Dumitru Teleşpan a câştigat fără probleme în faţa echipei FC Argeş, într-un meci ce a contat pentru etapa a 29-a a ligii secunde de fotbal, seria a II-a.

"Municipalii" au bifat o nouă victorie pe teren propriu, după ce au învins la scor de neprezentare în faţa grupării FC Argeş. Vâlcenii au deshis scorul în minutul 42 prin Lucian Pârvu, care a înscris după o pasă venită de la Sergiu Popescu. Acelaşi Pârvu a reuşit dubla în minutul 60, după ce a scăpat sigur cu portarul Boşneag. Căpitanul CSM-ului, Sergiu Popescu a închis tabela în minutul 84, după o pasă inspirată venită de la Răzvan Dobre, stabilind scorul final: 3-0 pentru echipa din Zăvoi. În urma acestui rezultat, CSM Râmnicu Vâlcea ocupă locul opt în clasament, la egalitate de puncte cu CS Otopeni şi FC Bihor.