Limita de viteză, modificată pe DN 7, în judeţul Vâlcea

0
Publicat:
Ultima actualizare:
La Seaca, limita de viteza nu mai este de 50 de kilometri pe ora, ci de 70 de kilometri. Foto Adevarul
La Seaca, limita de viteza nu mai este de 50 de kilometri pe ora, ci de 70 de kilometri. Foto Adevarul

Poliţia Rutieră a modificat limita de viteză pe mai multe tronsoane de drum din judeţul Vâlcea. Pe DN 7, între Câineni şi Milcoiu, şoferii pot circula pe anumite sectoare cu o viteză de 70 de kilometri pe ora.

Pe DN 7, în interiorul localităţii Bujoreni, respectiv în satul Gura Văii, limita de viteză a fost stabilită la 50 de kilometri, în loc de 40 cât era înainte. La Seaca, Proieni, Tuţuleşti sau Câineni, şoferii pot circula acum cu 70 de kilometri pe oră, iar în Balota, viteza maximă admisă este de 60 de kilometri pe oră. 

Limita de viteză a fost modificată şi pe câteva tronsoane de pe DN 64, care face legătura între Râmnicu Vâlcea şi Slatina. În Orleşti, Zăvideni, Marcea sau Munteni, viteza maximă admisă este acum de 70 de kilometri. 

De asemenea, pe DN 67, Râmnicu Vâlcea-Târgu Jiu, s-a schimbat limita de viteză în interiorul mai multor localităţi. Astfel, în Buneşti, Stoeneşti şi Pietrari şoferii pot circula cu 60 de kilometri pe oră, în timp ce în Negruleşti, Bârzeşti, Tomşani, Slătioara şi Milostea, limita de viteză pe anumite porţiuni de drum a fost modificată la 70 de kilometri. În zonele unde poliţia a modificat limita de viteză au fost amplasate indicatoare rutiere. 

Râmnicu Vâlcea

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite