Dansatorii sportivi vâlceni, pe podium la „Cupa Bucureşti”

0
Perechea Florian Stoica şi Diana Gheordun s-a clasat pe locul 3, la categoria 10-11 ani, la dans sportiv

Perechea Florian Stoica şi Diana Gheordun s-a clasat pe locul 3 la categoria 10-11 ani. Alte două perechi s-au calificat în finală şi una în semifinalele concursului.

De la „Cupa Bucureşti-Dans Impact", dansatorii sportivi de la Clubul „Ru Apollo", antrenaţi de un „trio de excepţie", Mihaela, Bogdan şi Alexandru Runceanu, s-au întors victorioşi. La categoria 10-11 ani, pe locul 3 s-a clasat perechea Florian Stoica şi Diana Gheordun. În finala concursului, la clasa E, categoria 10-11 ani s-a calificat perechea Răzvan Stan şi Rabacu Patricia, iar Florian Dana şi Ştefana Iacob s-au calificat tot în finală, la clasa D, categoria 12-13 ani. La aceeaşi categorie şi clasă, perechea Petruţ Diculescu şi Alexandra Marin s-a calificat în semifinale concursului.