Accident în lanț pe DN1, cu șapte mașini implicate. Sensul spre București, blocat
0Șapte mașini au fost implicate într-un accident în lanț pe DN1, vineri, 18 noiembrie. Din fericire, în urma carambolului, nicio persoană nu a fost rănită. Sensul de mers spre București a fost blocat.

Accidentul a avut loc pe sensul de mers către Bucureşti, într-o zonă unde se circulă pe două benzi pe sens. În cele şapte autovehicule implicate se aflau 13 adulţi şi un copil. În urma carambolului nicio persoană nu a fost rănită. Unul dintre pasageri a suferit un atac de panică, a anunțat ISU Prahova, primind îngrijiri medicale la locul accidentului.
Șase răniți pe A3
Pe 15 noiembrie, circulaţia rutieră a fost blocată pe A3, pe sensul de mers Turda - Borş din cauza unui accident rutier în care au fost implicate 13 autovehicule.
Șase persoane au fost rănite în urma coliziunii. Este vorba despre opt autoturisme, două autotrenuri și o autocamionetă, care s-au ciocnit pe autostrada A3 Turda - Borș, în apropierea localității Turda, în județul Cluj.
Victimele au fost rănite ușor, iar medicii le-au acordat primul ajutor la faá locului.
„ Se efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier, în zonă circulându-se în condiții de ceață, care reduce vizibilitatea sub 200 metri, izolat sub 50 de metri”, transmitea Poliția Română.
Convoi de camioane, accident în Ialomița
La începutul lunii noiembrie, un convoi format din opt camioane militare a fost implicat, în jurul orei 15.00, într-un accident rutier în zona localității Iazu din județul Ialomița.
În urma evenimentului rutier, în care au fost implicate cinci camioane, a rezultat avarierea a trei dintre acestea, iar doi militari, cu traumatisme la nivelul membrelor inferioare, au fost transportați pentru investigații medicale la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia. "În evenimentul care a avut loc pe 8 noiembrie nu au fost implicate vehicule civile", a comunicat MApN.