Pompierii au curăţat strada de zăpadă pentru a ajunge cu autospecialele la evenimente
0
Peste 20 de pompieri s-au luptat cu nămeţii de zăpadă de pe strada Traian
Pompierii au ieşit la treabă, în această dimineaţă. Nu să stingă flăcări, ci să cureţe strada Traian, acolo unde este sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş.
Peste 20 de tineri, înarmaţi cu lopeţi, au dat zăpada la o parte pentru a putea demara în trombă cu atospecialele către intervenţiile la care vor fi solicitaţi. „Băieţii s-au mobilizat şi practic şi-au uşurat treaba lor. Astfel, nu vor întârzi ala evenimente din cauza faptului că în poarta instituţiei erau nămeţii de cezi de centimetri.”, a spus sublocotent Mădălina Epure, purtătorul de cuvânt al ISU Argeş.























































