Ediţia a XVII-a a Festivalului Internaţional al Teatrului de Studio a ajuns la final

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Pe durata celor şase zile de festival au avut loc 17 spectacole FOTO Adevarul
Pe durata celor şase zile de festival au avut loc 17 spectacole FOTO Adevarul

Programul ultimei zile a Festivalului Internaţional al Teatrului de Studio include, pe lângă festivitatea de închidere, două piese interesante.

În această seară, de la ora 17.00, sunteţi invitaţi la  “Ultima Şansă”, piesa Teatrului Anton Pann din Rm. Vâlcea, iar de la ora 19.00 – Solo Theatre din Marea Britanie vă aşteaptă la  spectacolul  „H to He (Mă transform într-un bărbat)” de Claire Dowie, regia artistică Colin Watkeys.

Închiderea oficială a festivalului şi premierea sunt programate tot în această seară, de la ora 21.00. 

17 spectalole în 6 zile
 

Cea de-a XVII-a ediţie a Festivalului Internaţional al Teatrului de Studio, organizată de Teatrul ”Al. Davila” din Piteşti în perioada 22-27, s-a desfăşurat simultan cu  cea de-a IV-a ediţie a Festivalului Teatrelor din Balcani.

Trupe de teatru din şase ţări - România, Bulgaria, Serbia, Macedonia, Kosovo, Ungaria şi Marea Britanie – au fost preyente la evenimentul de anul acesta.  Din ţara noastră, au participat trupe de teatru din Piteşti, Râmnicu Vâlcea, Sibiu, Bucureşti şi Craiova. Pe durata celor şase zile de festival au avut loc 17 spectacole.

Piteşti

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite