Mandat nelimitat la şefia Penitenciarului Iaşi

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Marius Vulpe este director al Penitenciarului Iaşi din 2006
Marius Vulpe este director al Penitenciarului Iaşi din 2006

Marius Vulpe, vechiul director al închisorii ieşene, va ocupa funcţia de conducere pe perioadă nedeterminată. Comisarul şef a obţinut un nou mandat în urma unui concurs desfăşurat în luna aprilie.

Marius Vulpe nu a avut contracandidaţi la concursul din luna aprilie pentru şefia Penitenciarului de Maximă Siguranţă Iaşi. Comisarul- şef a obţinut nota 8.20 şi astfel s-a ales cu un nou mandat începând cu data de 1 mai.

Concurs pentru şefia puşcăriei din Iaşi

Call-center la puşcăria din Iaşi

Marius Vulpe conduce închisoarea ieşeană din anul 2006, iar în urma modificărilor legislative mandatul său nu mai este pe o perioadă determinată.  „Principalele mele obiective sunt îmbunătăţirea condiţiilor de cazare a deţinuţilor, a condiţiilor de muncă ale personalului şi a serviciilor medicale şi psiho-sociale ale deţinuţilor. De asemenea, mi-am propus şi crearea unei imagini obiective a penitenciarului", a precizat comisarul şef Marius Vulpe, directorul Penitenciarului Iaşi.

Intră pe iasi.adevarul.ro pentru a afla ultimele ştiri din Iaşi.

Iaşi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite