Un bărbat a încercat să-şi sufoce tatăl cu o pernă după care l-a tâlhărit

Clipe de groază pentru un bătrân din comuna Corni care a fost la un pas de moarte după ce fiul său l-a tăiat cu un cuţit, l-a legat la mâini şi la picioare şi apoi i-a pus o pernă pe faţă. Toate acestea pentru un pumn de bani.
Virgiliu Banu, în vârstă de 60 de ani, din comuna Corni, a reclamat ieri la Postul din Poliţie din sat faptul că fiul său a încercat să-l omoare după care l-a tâlhărit. Tudorel Banu, în vârstă de 35 de ani, a mers în vizită la bătrân, l-a tăiat cu un cuţit pe mâini, l-a legat cu un cablu de mâini şi de picioare, după care a vrut să-i ia viaţa sufocându-l cu o pernă.
După ce şi-a lăsat tatăl să zacă mai mult mort decât viu, tâlharul a furat 1.800 de lei şi a fugit fără să mai privească în urmă.
Poliţiştii au demarat o anchetă în acest caz şi i-au întocmit fiului, în vârstă de 35 de ani, dosar penal.























































