„789Art rock’s” la Club Zodiar
Iubitorii stilului funk-rock-alternative sunt aşteptaţi deseară la un concert live cu una dintre cele mai în vogă trupe de acest gen din Galaţi
Cei cinci băieţi din trupă spun că au pregătit surprize inedite pentru spectatorii care vor veni la concertul din această seară
Clubul Zodiar va fi în această seară gazda unui super concert marca „789Art". Trupa a devenit cunoscută odată cu maratonul „S'Live Rock" desfăşurat în toamna anului 2009. De atunci cei de la "789Art" au susţinut concerte în diverse locuri din Galaţi şi Brăila, cântând inclusiv în deschiderea trupei Cargo.
Colegul nostru de la Adevărul de Seară Galaţi, Răzvan Ionaşcu, care este şi membru al trupei, ne-a declarat că "789Art" le pregăteşte câteva surprize spectatorilor care vor veni în această seară la concert.
"Publicul va putea asculta compoziţii noi, care vor crea, sperăm noi, senzaţie. De asemenea pregătim câteva surprize, de genul celor pe care publicul s-a dezobişnuit din păcate să le audă la concerte", ne-a spus Răzvan Ionaşcu, pianistul de la 789Art.
Funk-rock-alternative
Hippy (chitară şi voce), Sabin (chitară), Iulian (bass) şi cei doi Răzvan (unul la tobe şi celălalt la clape) sunt nerăbdători să cânte în noul club Zodiar.
"Suntem foarte bucuroşi că avem ocazia să concertăm aici, mai ales că în acest loc se cântă doar live şi doar muzică de calitate", ne-a declarat Florin Chiriac.
Stilul pe care îl abordează cei de la 789Art este un funk-rock-alternative, pe alocuri cu influenţe "pinkfloydiene", un concept nou în muzica rock, dar care are priză la public.
Concertul începe la ora 21.00, iar biletul de intrare costă 5 lei.























































