Ger siberian la Focşani
0În această dimineaţă termometrul de la „Ceasul Rău" arăta minus 20 de grade Celsius, însă azi noapte temperatura aerului a înregistrat chiar şi minus 25 de grade Celsius.
Astăzi este cea mai friguroasă zi de când s-a instalat gerul.
Atenţie! Cod galben de ninsori în Moldova. Află cum va fi vremea în regiune
Cei care au plecat pe jos la serviciu au resimţit acest lucru din plin, mulţi dintre ei spunându-ne că au avut senzaţia că nu mai pot respira.
De altfel, la ora 10.00 termometrul de la „Ceasul Rău" indica o temperatură de minus 20 de grade Celsius, acest lucru în condiţiile în care azi noapte minimele au coborât până la minus 24 de grade Celsius.
Bătrânii şi cei care suferă de probleme cardiace sunt sfătuiţi să rămână în casă.
Gerul se va mai domoli de mâine, când vor începe însă din nou ninsori.























































