Marele câştigător de la Loto s-a prezentat să-şi revendice premiul!

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Marele premiu la tragerile loto 6 din 49 a fost câştigat de un constănţean, iar astăzi câştigătorul s-a prezentat la Loteria Română pentru a-şi revendica premiul. Este vorba despre un pensionar de 60 de ani din Constanţa.

Constănţenul care a câştigat a mizat pe numerele 9, 39, 23, 36, 3 şi 22, iar premiul pe care l-a câştigat valorează 2,2 milioane de euro. Câştigătorul este un pensionarr, vechi jucător la loto şi iubitor al jocului Pronosport, joc cu care şi-a început, de altfel, participarea la Loteria Română.

El le-a spus angajaţilor de la Loteria Română că numerele care i-au purtat noroc au semnificaţie, dar nu le joacă întotdeauna pe cele şase. A aflat că a câştigat chiar în seara în care a avut loc tragerea, de la televizor.
Nu şi-a făcut încă planuri cu privire la ceea ce va face cu banii.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite