Mangalia şi Năvodari primesc bani de la Guvern pentru compensarea preţului combustibililor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Celor două oraşe li s-au repartizat sume pentru compensarea creşterilor neprevizionate ale preţurilor combustibililor utilizaţi pentru producerea energiei termice furnizate populaţiei în sistem centralizat.

Prin ordinul 178 / 24.08.2011 al ministrului Administraţiei şi Internelor, Traian Igaş, au fost alocaţi 21.500.000 lei pentru 22 de localităţi din România, printre care şi cele două oraşe din judeţul Constanţa.

Pe luna august, la Mangalia au fost repartizaţi 400.000 lei, iar la Năvodari 200.000 lei. Cantitatea anuală de energie termică estimată a fi furnizată populaţiei este de 52.800 Gcal la Mangalia şi de 52.000 Gcal la Năvodari. Combustibilul se compensează în 2011 cu 142,69 lei / Gcal la Mangalia şi cu 59,77 lei / Gcal la Năvodari.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite