Constanţa: Noroc chior: au scăpat teferi dintr-o coliziune cu un TIR

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
TIR-ul a lovit o căruţă
TIR-ul a lovit o căruţă

Doi bărbaţi din localitatea Satu Nou, judeţul Constanţa, pot spune că s-au născut a doua oară, după ce au scăpat numai cu câteva zgârieturi după ce un autotren i-a izbit.

Accidentul s-a produs aseară, în jurul orei 18.22, pe DN22C în dreptul Km 15+300. Tudor marian, aflat la volanul autotrenului înmatriculat B 49 TUV, care mergea spre bucureşti, a lovit căruţa nesemnalizată corespunzător în care se aflau Vasile şi Aurelian Neacşu.

Cei doi au suferit mai multe traumatisme şi au fost transportaţi la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa pentru îngrijiri medicale.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite