Constanţa: A spart un magazin pentru a fura ţigări şi cafea

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Poliţiştii l-au reţinut pe bărbat la doar câteva ore după comiterea furtului
Poliţiştii l-au reţinut pe bărbat la doar câteva ore după comiterea furtului

Un bărbat din localitatea Cumpăna a fost prins de poliţişti cu mai multe sacoşi pline cu bunurile furate dintr-un magazin alimentar.

Mihai Crăciun (28 de ani) a aşteptat până aproape de miezul nopţii pentru a sparge un magazin din localitatea Mihail Kogălniceanu. Ieri seară, în jurul orei 23.00,  poliţiştii l-au prins pe bărbat cu mai multe sacoşi în care încărcase „prada“.
Luat la întrebări, bărbatul a recunoscut că a furat ţigări, cafea, dulciuri, dar şi produse din carne dintr-un magazin situat pe strada Primăverii.
În sacoşile cărate de bărbat au fost găsite şi unelte, printre care o daltă, surubelniţă şi o pereche de mănuşi din piele, cel mai probabil folosite pentru a pătrunde în incinta magazinului.
Bărbatul va fi prezentat astăzi Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa şi instanţei cu propunere de arestare preventivă.
   

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite