Cluj: Încă două parkinguri de cartier intră în licitaţie – revista presei | adevarul.ro

Cluj: Încă două parkinguri de cartier intră în licitaţie – revista presei

Publicat:
Ultima actualizare:
0
Cluj: Încă două parkinguri de cartier intră în licitaţie – revista presei
Cluj: Încă două parkinguri de cartier intră în licitaţie – revista presei

Presa clujeană de astăzi scrie despre cele două noi parkinguri de cartier, pentru care Primăria pregăteşte licitaţii, dar şi despre continuarea grevei în sălile de judecată. Mai puteţi citi despre producătorul de cosmetice Farmec, care va avea o linie de produse exclusiv pentru un lanţ de hypermarket.

Încă două parkinguri de cartier intră în licitaţie. Este vorba despre parkingul din Mărăşti, de pe strada Fabricii numărul 4-Fabricii de Zahăr numărul 5 şi cel din Gheorgheni, de pe strada Băişoara numerele 1-3.
Primăria a reuşit, anul acesta, din cauza contestaţiilor, să înceapă lucrările la un singur parking de cartier, cel de pe Primăverii, cu o capacitate de 400 de locuri de parcare.  Citeşte în Ziua de Cluj.

Clujenii nu vor avea acces în continuare la justiţie. Magistraţii de la Tribunalul Cluj, întruniţi în Adunarea Generală, au votat, ieri, pentru continuarea protestelor pînă la semnarea Pactului pentru Justiţie, a declarat pentru “Făclia” purtătorul de cuvînt al acestei instanţe, judecătorul Petru Urs. Potrivit acestuia, magistraţii vor continua protestul în aceeaşi formă şi manieră stabilită în 2 septembrie, cînd a fost declanşată acţiunea. Aceeaşi soluţie s-a adoptat şi la nivelul celor cinci judecătorii din judeţul Cluj, dar şi la nivelul Curţii de Apel Cluj. Mai multe în ziarul Făclia.

Farmec va produce sub brandul Carrefour. Societatea clujeană a încheiat un contract de exclusivitate pentru 33 de produse care vor fi vândute doar de către lanţul comercial francez. Potrivit contractului, ele nu trebuie să conţină organisme modificate genetic, nu sunt iradiate pentru conservare, sunt supuse unor teste pe consumatori şi unor analize de laborator speciale. Citiţi în Ziua de Cluj.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite