Un călărăşean iute la mânie şi-a împuşcat nevasta ! Vezi aici ce l-a supărat pe bărbat

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Supărat că soţia sa doreşte să-l părăsească, un călărăşean a pus-o la punct. Cu pistolul. Ameţit de aburii alcoolului, agentul de pază şi-a împuşcat nevasta cu un pistol cu gaze, în văzul lumii.

Speriată de moarte, femeia s-a dus direct la spital, vineri seară, pentru a primi îngrijiri medicale. A alertat şi Poliţia, reclamând că soţul său, Gigi B., în vârstă de 28 de ani, a agresat-o trăgând cu arma asupra sa. Într-adevăr, medicii au constatat că Elena B., în vârstă de 35 de ani, are un traumatism cranio-facial, însă acest lucru nu i-a pus viaţa în pericol.

Nu recunoaşte nimic

Anchetatorii spun că victima nu are urme vizibile de agresiune, însă s-a luat în considerare plângerea sa, cu toate că soţul său nu recunoaşte comiterea faptei. Se pare că scandalul dintre cei doi a pornit de la divorţul pe care Elena îl intentase. Nemulţumit, Gigi a început scandalul în plină stradă şi a scos pistolul. Bărbatul este angajat la o firmă de pază din Olteniţa şi deţine legal un pistol de autoapărare cu gaze.  Arma a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de uz de armă neletală, fără drept şi lovire sau alte violenţe.
 


Călăraşi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite