Minoră din municipiul Buzău, dispărută de ieri de acasă

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţiştii buzoieni au declanşat activităţi de căutare a unei minore în vârstă de 13 ani, din municipiul Buzău, care a plecat de acasă şi nu a revenit. Anunţul dispariţiei a fost făcut marţi seară, de bunicul fetei.

La data de 4 februarie, în jurul orei 19.00, poliţia a fost sesizată de un bărbat de 62 de ani din municipiul Buzău cu privire la faptul că nepoata sa, Elena Bucur, în vârstă de 13 ani, a plecat de la domiciliu în jurul orei 14.30 şi nu a revenit.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Buzău a solicitat darea în urmărire la nivel naţional a minorei, iar poliţiştii desfăşoară activităţile ce se impun în vederea depistării acesteia.

Semnalmente: 1,50 m. înălţime, ochi căprui, păr negru, lungime medie, ten măsliniu. 

În momentul în care a plecat de acasă, Elena era îmbrăcată cu o geacă de fâş de culoare neagră, blugi, pe cap purta un fes de culoare albă şi era încălţată cu cizme de culoare crem. 

Persoanele care deţin informaţii ce pot ajuta la găsirea minorei Elena Bucur sunt rugate să anunţe de îndată cea mai apropiată unitate de poliţie sau să sune la numărul de urgenţă 112.

Citeşte şi:

VIDEO Calvarul unor bătrâni, convinşi că fiul lor zace sub nămeţi, de zece zile

VIDEO Viaţă de prizonier în iadul alb, la 80 de ani. „În ’54 am mai stat atâtea zile închisă în casă, din cauza zăpezii”

Buzău

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite