Buzău: Daruri de la pompieri la azilul de la Câmpeni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Buzău a oferit astăzi daruri celor 25 de bătrâne internate la azilul de la Câmpeni. Militarii au donat două sobe de teracotă, alimente, dulciuri, sucuri şi cadouri, toate în valoare totală de 5.000 de lei.

Femeile s-au arătat încântate de darurile primite şi au mulţumit pompierilor buzoieni. „Obişnuim ca în fiecare an să aducem un strop de fericire celor internaţi în azile sau orfelinate şi în acest an am mers la Câmpeni. Bătrânele de aici au mulţumit celor care s-au implicat în această acţiune şi ca de fiecare dată îşi vor aminti cu drag că salvatorii buzoieni sunt cei care se gândesc şi le ele", ne-a spus căpitanul Gabriela Boiangiu, purtătorul de cuvânt al ISU Buzău.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite