VIDEO Încă un eşec: FC Braşov a pierdut, scor 0-2, amicalul cu SC Braga, finalista Europa League

0

Formaţia FC Braşov a pierdut, scor 0-2 (0-0), meciul amical disputat marţi seară cu echipa portugheză SC Braga, finalista Ligii Europa din sezonul trecut.

Ewerton si Henrique au marcat golurile formaţiei portugheze. În prima repriză a partidei care a avut loc la Povoa de Varzim elevii lui Antonio Conceicao au avut mai multe şanse de a marca prin Chipciu, Paez, Distefano şi Cristescu.

Pentru FC Braşov au jucat: Felgueiras ('46 Godinho) - Hugo Sousa, Majernik ('75 Machado), Cristi Munteanu ('46 Bruno Madeira), Cristi Ionescu - Stângă ('65 Kamani), Toloza ('85 Creţulescu), Paez - Chipciu ('60 Dominquez), Cristescu ('55 Hadnagy), Distefano ('55 Mateiu).

Am făcut cel mai bun meci din acest stagiu de pregătire. Chiar dacă am evoluat contra celor de Braga, finalista Europa League, am jucat fotbal, iar cei prezenţi la stadion au aplaudat echipa noastră pentru jocul  prestat. După numărul ocaziilor de gol, rezultatul este nedrept.

Cu mai multă concentrare, puteam avea 2-0 la pauză. Şi în repriza secundă, Hadnagy a ratat o ocazie uriaşă, la scorul de 0-0, singur cu portarul celor de la Braga. Diferenţa a fost făcută la schimbări, iar lotul lui Braga este unul foarte valoros
", a declarat directorul general al FC Braşov, Marcel Popescu.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!