Hochei: Fenestela 68 Braşov a făcut scor cu Sapa Fehervar

0
 Foto Stelian Grajdan

Într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii MOL la hochei, SCM HC Fenestela 68 Braşov a învins, aseară, în incinta Patinoarului Olimpic, echipa maghiară Sapa Fehervar, scor 6-2.

După o primă repriză echilibrată (1-1), gazdele au forţat în partea a doua a jocului, pe care au câştigat-o cu 4-1. Braşovenii s-au impus şi în ultima repriză, scor 1-0.

Pentru SCM HC Fenestela 68 Braşov au marcat: Zsok Levente (2), Szocs Szabolcs, Nyerges Lajos, Richard Filip şi Vitalij Kiricenko.

Am făcut un meci bun şi este foarte important că am câştigat. Trebuie să ne pregătim cât mai bine pentru duelul cu Steaua", a declarat antrenorul braşovenilor, Kovacs Laszlo.

În următorul meci din Liga MOL, Fenestela Braşov va întâlni, mâine, de la ora 19.00, în deplasare, pe Steaua Rangers.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!