Aleile de promenadă din zona Cetăţii vor fi gata luna aceasta

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

În prezent, operaţiunea de introducere a cablurilor electrice în subteran a fost finalizată, iar, acum, muncitorii lucrează la montarea pavajului pe alei şi în cele trei zone de belvedere.

Muncitorii au turnat şi fundaţiile pentru stâlpii de iluminat public, iar reprezentanţii Primăriei au declarat pentru bzb.ro, că, până la finele lunii, vor fi montanţi şi stâlpii.

Totodată, în jurul cetăţii, în locul vegetaţiei crescute haotic, au început plantările unor arbuşti, care vor avea rolul de a susţine solul, dar care nu vor creşte foarte înalţi, pentru ca oraşul să poată fi admirat de la cele trei belvederi ce vor fi construite în zonă.

Anul trecut, pentru ca monumentul să poată fi vizibilă din centrul oraşului, Primăria a tăiat peste 300 de arbori de pe Dealul Straja.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite