VIDEO Jaf la o benzinărie din Borşa

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Jaful a avut loc la o benzinărie din Borşa Foto: Arhivă
Jaful a avut loc la o benzinărie din Borşa Foto: Arhivă

În cursul dimineţii de astăzi mai multe persoane au jefuit o benzinărie din Borşa. Acoperindu-şi fata cu cagule, aceştia au intrat în incinta societăţii comerciale, l-au bătut pe angajatul care se afla la casierie şi au furat toţi banii.

Incidentul a avut loc în această dimineaţă, când mai multe persoane au pătruns într-o benzinărie din Borşa, de unde au furat aproximativ 1.000 de lei. Infractorii l-au bătut pe angajatul benzinăriei, au luat banii, iar apoi s-au urcat într-o maşină şi au fugit de la locul faptei. Datorită faptului că încasările fuseseră ridicate în seara anterioară jafului, prejudiciul nu a fost foarte mare. La aproximativ un kilometru distanţă faţă de benzinăria a fost găsit autoturismul care se presupune că a fost folosit de infractori, dar acesta a fost incendiat şi a ars apropae în totalitate.

Poliţia a demarat o anchetă în acest caz, încercând să afle cine sunt vinovaţii. „Azi noapte în jurul orei 2 poliţiştii au fost sesizaţi că la o staţie de carburanţi din oraşul Borşa a avut loc o tâlhărie. Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că două persoane necunoscute prin folosirea unui spray lacrimogen au imobilizat angajatul staţiei Peco după care au sustras sertarul casei de marcat, în interiorul căruia se afla suma de 1.000 de lei. Cele două persoane s-au deplasat la locul respectiv cu un autoturism înmatriculat în judeţul Bistriţa Năsăud pe care ulterior l-au abandonat şi incendiat pe raza localităţii Borşa. În acest moment poliţiştii de la Investigaţii Criminale desfăşoară activităţi pentru identificarea celor doi autori” a declarat Cecilia Grozavu, purtător de cuvânt al IPJ Maramureş.


Citeşte şi:

Jaf la o casă de schimb valutar din Baia Mare. Hoţii au plecat cu 60.000 de lei

Jaf armat la o casă de amanet cu pistol de jucărie

Baia Mare

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite