Fotbal / Liga a 3-a / Echipele din Bacău au jucat între ele

0

Toate cele patru echipe băcăuane, din seria 1 a Ligii a 3-a, au jucat în judeţ în etapa a 26-a.

Aerostar a pierdut pe teren propriu în faţa liderei FCM Bacău cu 0-2, prin golurile înscrise de Doboş (min. 48, 80).

Autorul celor două goluri a  fost introdus abia după pauză, întrucât arbitrul gălăţean Mirel Arghir a solicitat şi buletinul lui Doboş, iar actul a ajuns la stadion după ce prima repriză se terminase.

Aerostar: Iacobuţă - Senteş, Ichim, Burcă, Strungariu, Măgirescu, V. Gheorghe, Dumitriu, Gucianu, Berbecie, Carp. Au mai jucat Ţupală, Sârbu şi R. Gheorghe.

FCM: Stamatin, Codreanu (89 Eudean), Lozneanu, Ursu, Lipovanu, |ntuneric, Apostu, Apostol (80 Menghia), Luncanu (52 Doboş), Vraciu (57 Hurdubei), Boghian.

Într-un alt meci din seria 1 a Ligii a 3-a FCM Oneşti - SC Bacău 1-3.
Au marcat Adăscăliţei (min.86 - autogol) / Adăscăliţei (16), Miron (70), Răduţoiu (87)