Victorie românească astăzi la turneul de tenis Arad Challenger

0

Victor Crivoi , favoritul numărul 4, s-a impus în trei seturi în fața spaniolului Guillermo Olaso, scor 3-6, 6-2, 6-1.

În turul doi al tabloului principal de simplu, Crivoi, locul 168 ATP, îl  va întâlni pe câștigătorul  partidei dintre spaniolul Roberto Bautista-Agut și croatul Franco Skugor, partidă care se va disputa mâine în cadrul turneului Arad Challenger.

”Trebuie să recunosc că în primul set am avut ceva emoții până mi-am intrat în mână. Din fericire în setul doi mi-am revenit și am terminat învingător. Asta e cel mai important”, a declarat Victor Crivoi la finalul partied.

Azi  în cadrul Arad Challenger mai au loc opt meciuri de simplu și patru meciuri de dublu. La ora 18.30, pe arena centrală are loc meciul dintre arădeanul  Marius Copil  și spaniolul Inigo Cervantes - Huegun. Intrarea este liberă.