Biblioteca din Arad a sărbătorit Crăciunul prin două expoziţii de picturi
0
Elevii au expus zeci de fotografii
Biblioteca A.D. Xenopol din Arad a fost în această dimineaţă gazda a două expoziţii cu însemnătate spirituală. Elevii mai multor şcoli din oraş au expus o serie de picturi care simbolizazeză naşterea Mântuitorului.
Elevii Şcolii Populare de Artă, împreună cu cei ai Şcolii Generale „Mihai Eminescu”, ai Liceului „Vasile Goldiş” şi cei ai Şcolii Generale „Avram Inacu” au luminat în această dimineaţa sala de picturi din cadurl Bibliotecii Judeţene. Expoziţia de fotografii a prezentat întreg şirul evenimentelor din marea zi a Crăciunului.























































