Un paznic de bancă s-a împuşcat în cap
0Un agent de pază la Banca Transilvania din Baia Mare, în vârstă de 20 de ani, s-a împuşcat în cap, în timpul serviciului, cu pistolul din dotare. Tânărul a fost găsit de un coleg de
Un agent de pază la Banca Transilvania din Baia Mare, în vârstă de 20 de ani, s-a împuşcat în cap, în timpul serviciului, cu pistolul din dotare. Tânărul a fost găsit de un coleg de serviciu, în momentul în care a venit să schimbe tura. El a anunţat poliţia în momentul în care, încercând să intre, a văzut că uşa era încuiată pe dinăuntru şi celălalt agent nu răspundea. În prezenţa conducerii băncii şi a reprezentanţilor firmei de pază, poliţişii au spart un geam şi au pătruns în interior. Agentul a fost găsit într-un birou aflat la intrarea în bancă, întins pe scaun, împuşcat în tâmpla dreaptă, iar la picioarele sale erau două bilete de adio, adresate familiei şi iubitei, prin care îşi explica gestul.























































